TOPlist

Ang. The Third: The Girl With the Blue Eye

Jap.  Za Sādo - Aoi Hitomi no Shōjo

 

Děj tohoto anime se odehrává mnoho let po ničivé válce, která zavinila, že většina lidstva zemřelo a přežilo asi 20% populace. Díky tomuto vznikla rasa lidí, která se nazývá The Third a má za úkol dohlížet na planetu zemi.

 

Hlavní hrdinkou je Honoka, která kdysi cestovala se svým dědou a ten jí naučil zacházet s mečem. Díky svým schopnostem si vydobyla přezdívku Tanečnice Meče.Teď Honoka  cestuje se svým tankem a umělou inteligencí Bogiem pouští a nechává se najímat na všelijaké práce, jako je převoz různých zásob nebo zneškodnění písečných mravenců a mnoho dalších nebezpečných úkolů.  Jak už bylo zmíněno, tak se v seriálu vyskytuje rasa zvaná The Third (třetí), tato rasa se vyznačuje vysokou inteligencí a tak ovládá mnoho technických vymožeností. Dále si u nich můžeme všimnout, že mají tzv. třetí oko (Tenchugan), které je červené.

Během děje se setkáme s mnoha lidmi a také s postavou jménem Ikus. První setkání mezi Honokou a Ikusem dojde během její mise, kde jí Ikus dá návrh, který Honkoka přijme a aniž by věděla co jí čeká se s ním pustí do velkého dobrodružství….

 

Za Sādo - Aoi Hitomi no Shōjo. Písemný román, pochází z dílny Ryō Hoshin, který je autor a Nao Goto je ilustrátor. Světlo světa spatřilo roku 1999 a vydává ho Fujimi Shobo. A to až do dnes. Manga se vydává od roku 2005 a vydává ji Kadokawa Shoten. Autoři jsou stejní.

 

Za Sādo - Aoi Hitomi no Shōjo. Anime, je pro změnu z dílny studia Xebec a první díl byl uveden 13.dubna 2006 a poslední 26 října 2006, během této doby bylo vydáno 24 dílů tohoto anime.

 

The Third je anime žánru Akční dobrodružné scifi. Už při prvním díle vás může upoutat velice pěkný Opening, a napínaví děj, který je často doprovázen hezkou klavírní hudbou a gradován zajímavými situacemi.Díky tomu, že tato TV série má jen 24 dílů, tak můžete očekávat, že při sledování tohoto anime, se rozhodně nudit nebudete…

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one